Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cda (Audio soubory)

Přípona souboru cda

Soubor s příponou .cda (CD Audio Track) je virtuálním souborem o velikosti 44 bytů, který vytváří Microsoft Windows místo každé skladby na audio CD. Soubor neobsahuje vlastní audio data, jeho zkopírováním proto nezkopírujeme vlastní hudbu. Na to jsou potřeba jiné programy. Soubor lze spustit přímo z CD v běžných multimediálních přehrávačích. Spuštěním se přehraje vybraná audio stopa.

Význam slova, termín, co je to cda? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cda (Audio soubory)

Souborový formát: cda

Jak otevřít soubor s příponou .cda?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cda?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cda?

Windows media player
Nullsoft WinAmp

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte text cda s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona cda je v kategorii Audio soubory

Klíčová slova: formát souboru, v čem spustit, jak převést, import, co znamená cda?, prohlížení, v čem upravit, čím zobrazit, .CDA, koncovka souboru cda, wiki, Audio soubory, editace, jak přehrát, spuštění souboru, .cda, jak vytvořit cda

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou cda? Jak přehrát cda soubor, resp. jak zobrazit cda soubor.

Víte, co to je PDF? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo SAP? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Wasabi Pamatujete si definici pojmu Alternátor?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cda. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.