Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou flac (Audio soubory)

Přípona souboru flac

Přípona .flac je zkratkou Free Lossless Audio Codec. Označuje audio soubor s bezeztrátovou kompresí. Soubor lze přehrát ve většině multimediálních přehrávačích, pokud je v systému nainstalován příslušný kodek.

Význam slova, termín, co je to flac? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou flac (Audio soubory)

Souborový formát: flac

Jak otevřít soubor s příponou .flac?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .flac?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .flac?

Windows media player
Windows media player classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Winamp

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Líbí se vám definice přípony souboru flac? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru flac patří do sekce Audio soubory

Klíčová slova: jak převést, co znamená flac?, čím zobrazit, co to je flac?, jak přehrát, Audio soubory, v čem spustit, jak vytvořit flac, prohlížení, souborový formát, koncovka souboru flac, v čem upravit, editace, Audio soubory

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se skrývá v souborech s příponou flac? Jak přehrát flac soubor, resp. jak zobrazit flac soubor.

Víte, co je to Notifikace? Znáte pojem Spořič obrazovky? Vzpomněli byste si na význam slova Pneumotorax? Pamatujete si definici pojmu Svěřenecký fond?

Vybrané formáty a přípony souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou flac. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.