Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou m3u (Audio soubory)

Přípona souboru m3u

V souboru s příponou .m3u je obvykle uložen playlist - seznam písniček (audio stop) s názvem, délkou (pouze v rozšířené verzi) a dalšími informacemi. Playlist lze otevřít v mnoha běžných média přehrávačích.

Význam slova, termín, co je to m3u? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou m3u (Audio soubory)

Souborový formát: m3u

Jak otevřít soubor s příponou .m3u?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .m3u?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .m3u?

Microsoft Windows Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nullsoft Winamp
Apple iTunes
RealNetworks RealPlayer
Media Player Classic

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu m3u se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru m3u se nachází v sekci Audio soubory

Klíčová slova: souborový formát, spuštění souboru, koncovka souboru m3u, jak konvertovat, .M3U, přípona souboru m3u, co znamená m3u?, prohlížení, v čem spustit, jak převést, význam slova, jak vytvořit m3u, co to je m3u?, v čem upravit

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký typ souboru má příponu m3u? Jak přehrát m3u soubor, resp. jak zobrazit m3u soubor.

Víte, co je to Uloženka? Znáte pojem Zádušní mše? Vzpomněli byste si na význam slova Fantasy? Pamatujete si definici pojmu DHCP?

Vybrané formáty a přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou m3u. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?