Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru wav? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru wav patří do sekce Audio soubory

Klíčová slova: .wav, jak konvertovat, v čem upravit, jak vytvořit wav, Audio soubory, přípona souboru wav, wiki, informace, editace, Audio soubory, význam slova, co to je wav?, formát souboru, jak převést

Na stránce jste se mohli dozvědět: Jaký typ souboru má příponu wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Víte, co je to FTP? Znáte pojem Komprese? Vzpomněli byste si na význam slova LPG? Pamatujete si definici pojmu Factoring?

Vybrané formáty a přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.