Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Veškeré texty jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu wav s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona wav je v kategorii Audio soubory

Klíčová slova: jak přehrát, přípona souboru wav, koncovka souboru wav, jak konvertovat, jak převést, v čem spustit, .wav, Audio soubory, prohlížení, v čem upravit, informace, souborový formát, Audio soubory, editace

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená formát wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Víte, co je to FTP? Znáte pojem Komprese? Vzpomněli byste si na význam slova LPG? Pamatujete si definici pojmu Factoring?

Vybrané formáty a přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.