Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Uvedené informace jsou bez záruky.

Definici souborového formátu wav můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru wav je v sekci Audio soubory

Klíčová slova: v čem upravit, význam slova, prohlížení, editace, Audio soubory, jak konvertovat, přípona souboru wav, jak převést, co to je wav?, jak otevřít, spuštění souboru, co znamená wav?, .WAV, Audio soubory, jak přehrát, export, formát souboru

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Víte, co je to Extrahovat? Znáte význam termínu Přečin? Víte, co to je Ramadán? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Sacharidy?

Zkuste také následující přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.