Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odf (Dokumenty)

Přípona souboru odf

Přípona souboru .odf označuje soubor s matematickým výrazem (matematickou rovnicí). Tento souborový formát patří do skupiny otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Jedná se o zkratku slov Open Document Formula.

Význam slova, termín, co je to odf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odf (Dokumenty)

Souborový formát: odf

Jak otevřít soubor s příponou .odf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .odf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .odf?

LibreOffice Math (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru odf? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru odf patří do sekce Dokumenty

Klíčová slova: co to je odf?, prohlížení, co znamená odf?, editace, .odf, Dokumenty, wiki, koncovka souboru odf, přípona souboru odf, export, v čem spustit, jak přehrát, souborový formát, jak otevřít, jak vytvořit odf, spuštění souboru, jak konvertovat

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona odf? Jak přehrát odf soubor, resp. jak zobrazit odf soubor.

Znáte pojem HDP? Víte, co je to Mangold? Znáte význam termínu Vesmír? Víte, co to je Moluska?

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou odf. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.