Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ods (Dokumenty)

Přípona souboru ods

Otevřený formát tabulkového procesoru ze skupiny Otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Zkratka Open Document Spreadsheet. Dále příponu ods používal Microsoft Outlook express 5.

Význam slova, termín, co je to ods? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ods (Dokumenty)

Souborový formát: ods

Jak otevřít soubor s příponou .ods?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .ods?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .ods?

OpenOffice Calc
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Definici souborového formátu ods můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru ods je v sekci Dokumenty

Klíčová slova: jak otevřít, .ods, jak přehrát, Dokumenty, co to je ods?, Dokumenty, čím zobrazit, prohlížení, jak vytvořit ods, wiki, editace, význam slova, formát souboru, jak konvertovat, informace, koncovka souboru ods, export

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký formát souboru se označuje příponou ods? Jak přehrát ods soubor, resp. jak zobrazit ods soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Štítná žláza Pamatujete si definici pojmu Ex offo? Vzpomněli byste si na význam slova Chipset? Znáte pojem Listérie?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ods. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.