Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odt (Dokumenty)

Přípona souboru odt

Otevřený formát textových souborů ze skupiny Otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Zkratka Open Document Text.

Význam slova, termín, co je to odt? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou odt (Dokumenty)

Souborový formát: odt

Jak otevřít soubor s příponou .odt?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .odt?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .odt?

OpenOffice Writer
LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
Microsoft Office Word (některé verze)
AbiWord
IBM Lotus Notes
602Office
KOffice

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony odt sdílet se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru odt je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: prohlížení, informace, .ODT, význam slova, spuštění souboru, čím zobrazit, v čem upravit, koncovka souboru odt, v čem spustit, formát souboru, jak otevřít, import, .odt, jak převést, editace, export, jak vytvořit odt

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou odt? Jak přehrát odt soubor, resp. jak zobrazit odt soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Mrtvice Pamatujete si definici pojmu Pučálka? Vzpomněli byste si na význam slova Próza? Znáte pojem Nefrologie?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou odt. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.