Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou txt (Dokumenty)

Přípona souboru txt

Přípona .TXT označuje textový soubor obsahující prostý text bez nadbytečných údajů o struktuře. Soubor může obsahovat text v různých kódováních jako Unicode, UTF-8, UTF-16, Windows 1250, atd.

Význam slova, termín, co je to txt? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou txt (Dokumenty)

Souborový formát: txt

Jak otevřít soubor s příponou .txt?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .txt?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .txt?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Definici souborového formátu txt můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru txt se nachází v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: informace, jak přehrát, jak otevřít, prohlížení, v čem upravit, jak převést, co znamená txt?, souborový formát, .TXT, v čem spustit, Dokumenty, jak konvertovat, formát souboru, Dokumenty, wiki, import, význam slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Jaký formát souboru se označuje příponou txt? Jak přehrát txt soubor, resp. jak zobrazit txt soubor.

Pamatujete si definici pojmu Deflace? Vzpomněli byste si na význam slova Optická síť? Znáte pojem Fixní plat? Víte, co je to Alternátor?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou txt. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.