Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xls (Dokumenty)

Přípona souboru xls

Soubory s příponou xls označují binární soubor tabulkového procesoru vytvořený v aplikaci Microsoft Excel 97 - 2003.

Význam slova, termín, co je to xls? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xls (Dokumenty)

Souborový formát: xls

Jak otevřít soubor s příponou .xls?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .xls?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .xls?

Microsoft Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
Open Office

Texty mohou obsahovat chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru xls? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona xls je v sekci Dokumenty

Klíčová slova: co znamená xls?, Dokumenty, import, jak přehrát, .XLS, přípona souboru xls, editace, spuštění souboru, jak konvertovat, čím zobrazit, co to je xls?, jak převést, jak vytvořit xls, význam slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli Které typy souborů se označují koncovkou xls? Jak přehrát xls soubor, resp. jak zobrazit xls soubor.

Víte, co je to Ethernet? Znáte pojem Windows update? Vzpomněli byste si na význam slova Sčítanec? Pamatujete si definici pojmu Bios?

Vybrané formáty a přípony souborů

Omlouváme se za možné chyby v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xls. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?