Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xlsm (Dokumenty)

Přípona souboru xlsm

Přípona soubor xlsx označuje sešit aplikace Excel. Narozdíl od formátu .xlsx však .xlsm primárně podporuje použití maker VBA (zkratka VBA = Visual Basic Applications; zkratka xlsm = Excel Open XML Macro-Enabled Spreadsheet).

Význam slova, termín, co je to xlsm? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xlsm (Dokumenty)

Souborový formát: xlsm

Jak otevřít soubor s příponou .xlsm?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .xlsm?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .xlsm?

Microsoft Office Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Calc

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Sdílejte text xlsm s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru xlsm se nachází v sekci Dokumenty

Klíčová slova: Dokumenty, formát souboru, .XLSM, prohlížení, jak konvertovat, co znamená xlsm?, koncovka souboru xlsm, přípona souboru xlsm, v čem spustit, informace, jak vytvořit xlsm, význam slova, wiki, .xlsm, v čem upravit, import, co to je xlsm?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona xlsm? Jak přehrát xlsm soubor, resp. jak zobrazit xlsm soubor.

Pamatujete si definici pojmu Vandalismus? Vzpomněli byste si na význam slova Virus? Znáte pojem Trailer? Víte, co je to Adjudikace?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xlsm. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.