Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xlsm (Dokumenty)

Přípona souboru xlsm

Přípona soubor xlsx označuje sešit aplikace Excel. Narozdíl od formátu .xlsx však .xlsm primárně podporuje použití maker VBA (zkratka VBA = Visual Basic Applications; zkratka xlsm = Excel Open XML Macro-Enabled Spreadsheet).

Význam slova, termín, co je to xlsm? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xlsm (Dokumenty)

Souborový formát: xlsm

Jak otevřít soubor s příponou .xlsm?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .xlsm?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .xlsm?

Microsoft Office Excel
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Calc

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Líbí se vám definice přípony souboru xlsm? Pak se o ní podělte s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru xlsm je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: formát souboru, export, v čem upravit, prohlížení, spuštění souboru, Dokumenty, v čem spustit, co to je xlsm?, import, význam slova, čím zobrazit, jak převést, jak přehrát, .xlsm, souborový formát, co znamená xlsm?, koncovka souboru xlsm

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona xlsm? Jak přehrát xlsm soubor, resp. jak zobrazit xlsm soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo CHOPN Pamatujete si definici pojmu Šungit? Vzpomněli byste si na význam slova Mobogenie? Znáte pojem Frigidita?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xlsm. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.