Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cbz (Grafika)

Přípona souboru cbz

Soubor s příponou .cbz označuje Comic book archive. Jedná se o archív obsahující sérii obrázků (například JPG, PNG) určených pro sekvenční zobrazování především komiksů. Existuje několik verzí Comic book archive, které se liší použitým typem komprese. Ten je označen posledním písmenem přípony. V případě CBZ se jedná o kompresi ZIP.

Význam slova, termín, co je to cbz? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cbz (Grafika)

Souborový formát: cbz

Jak otevřít soubor s příponou .cbz?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cbz?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cbz?

CDisplay
Calibre
STDU Viewer
Sumatra
ComicRack
Comic Seer
Comic Utility Belt
WinZip

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Líbí se vám definice přípony souboru cbz? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru cbz patří do sekce Grafika

Klíčová slova: význam slova, jak přehrát, jak otevřít, formát souboru, jak převést, informace, wiki, Grafika, přípona souboru cbz, co to je cbz?, souborový formát, Grafika, spuštění souboru, import, export, prohlížení, jak vytvořit cbz

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se využívá souborová přípona cbz? Jak přehrát cbz soubor, resp. jak zobrazit cbz soubor.

Znáte pojem Lordóza? Víte, co je to Endokrinologie? Znáte význam termínu HTTPs? Víte, co to je Energie?

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cbz. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.