Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Přípona souboru dds

Přípona .dds obvykle označuje soubor ve formátu DirectDraw Surface, který je využíván Microsoft DirectX. Do souboru se ukládají rastrové obrázky - textury a pozadí. Využíván je především v počítačových hrách. Soubor lze otevřít nebo editovat ve speciálních programech nebo lze využít klasické grafické programy jako Gimp nebo Adobe Photoshop s příslušným nainstalovaným pluginem.

Význam slova, termín, co je to dds? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dds (Grafika)

Souborový formát: dds

Jak otevřít soubor s příponou .dds?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .dds?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .dds?

Windows Texture Viewer
NVIDIA Texture Tools
NVIDIA DDS Thumbnail Viewer
Microsoft DirectX Texture Editor
DotPDN Paint.NET
XnView
DXTBmp

S pluginem:
GIMP
Adobe Photoshop

Možnost chyb vyhrazena.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to dds? s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru dds se nachází v kategorii Grafika

Klíčová slova: informace, import, v čem spustit, Grafika, jak převést, prohlížení, Grafika, jak přehrát, jak vytvořit dds, spuštění souboru, jak konvertovat, čím zobrazit, .dds, souborový formát, editace, jak otevřít, formát souboru

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co znamená přípona souboru dds? Jak přehrát dds soubor, resp. jak zobrazit dds soubor.

Znáte význam termínu Keška? Víte, co to je Cloud? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Registrační pokladna? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo CWG

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dds. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojem plugin nebo chipset?