Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tif (Grafika)

Přípona souboru tif

Přípona souboru .tif je zkratkou slov Tag Image File. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tif bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tif? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tif (Grafika)

Souborový formát: tif

Jak otevřít soubor s příponou .tif?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tif?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tif?

Malování (Windows)
GIMP
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony tif sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru tif patří do sekce Grafika

Klíčová slova: informace, jak převést, export, wiki, spuštění souboru, v čem upravit, čím zobrazit, Grafika, jak konvertovat, formát souboru, přípona souboru tif, .TIF, co to je tif?, význam slova, jak otevřít, Grafika, prohlížení

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona tif? Jak přehrát tif soubor, resp. jak zobrazit tif soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Netto? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Archa úmluvy Pamatujete si definici pojmu Hilterapie? Vzpomněli byste si na význam slova Cenný papír?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tif. Každý software má jiné podmínky použití. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.