Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Přípona souboru tiff

Přípona souboru .tiff, resp. .tif je zkratkou slov Tag Image File Format. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tiff bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tiff? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tiff (Grafika)

Souborový formát: tiff

Jak otevřít soubor s příponou .tiff?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tiff?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tiff?

GIMP
Malování (Windows)
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tiff s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru tiff se nachází v sekci Grafika

Klíčová slova: prohlížení, souborový formát, editace, jak konvertovat, informace, wiki, význam slova, přípona souboru tiff, jak přehrát, co znamená tiff?, spuštění souboru, Grafika, jak otevřít, formát souboru

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký typ souboru má příponu tiff? Jak přehrát tiff soubor, resp. jak zobrazit tiff soubor.

Víte, co je to SAP? Znáte pojem Libre Office? Vzpomněli byste si na význam slova Osobuko? Pamatujete si definici pojmu Archetyp?

Vybrané formáty a přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tiff. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.