Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou json (Internet a web)

Přípona souboru json

Soubory s příponou json jsou zkratkou JavaScript Object Notation. Jedná se o otevřený standardizovaný textový formát pro přenos dat mezi serverem a webovou aplikací. Jedná se o alternativu XML.

Význam slova, termín, co je to json? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou json (Internet a web)

Souborový formát: json

Jak otevřít soubor s příponou .json?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .json?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .json?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Multipad
Textový editor podporující text/plain

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to json? se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru json se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: .JSON, formát souboru, jak vytvořit json, význam slova, jak konvertovat, jak převést, koncovka souboru json, Internet a web, wiki, v čem spustit, jak otevřít, Internet a web, čím zobrazit, co to je json?, přípona souboru json, editace, import

Nyní už nejspíš víte Co znamená přípona souboru json? Jak přehrát json soubor, resp. jak zobrazit json soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Kondiční cvičení? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Fanfrnoch Pamatujete si definici pojmu Mláto? Vzpomněli byste si na význam slova Katalyzátor?

Často hledané koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou json. Než začnete daný software používat, tak se seznamte podrobně s licenční smlouvou k danému programu. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.