Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou json (Internet a web)

Přípona souboru json

Soubory s příponou json jsou zkratkou JavaScript Object Notation. Jedná se o otevřený standardizovaný textový formát pro přenos dat mezi serverem a webovou aplikací. Jedná se o alternativu XML.

Význam slova, termín, co je to json? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou json (Internet a web)

Souborový formát: json

Jak otevřít soubor s příponou .json?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .json?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .json?

Vytvoření, úpravy a editace:
Notepad
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Multipad
Textový editor podporující text/plain

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony json sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru json je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: spuštění souboru, export, .JSON, v čem upravit, jak převést, formát souboru, význam slova, jak konvertovat, přípona souboru json, co to je json?, co znamená json?, čím zobrazit, jak otevřít, jak vytvořit json, wiki, prohlížení, .json

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona json? Jak přehrát json soubor, resp. jak zobrazit json soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kvásek Pamatujete si definici pojmu Odvěsna? Vzpomněli byste si na význam slova Afebrilní? Znáte pojem CNC stroj?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou json. Stejně tak si ověřte licenci software. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.