Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mht (Internet a web)

Přípona souboru mht

MHT je zkratkou zkratek MIME a HTML. Jedná se o formát souboru, ve kterém je uložena kompletní webová stránka včetně externích souborů (obrázky, aplety, flash animace, audio soubory apod.).

Význam slova, termín, co je to mht? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mht (Internet a web)

Souborový formát: mht

Jak otevřít soubor s příponou .mht?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mht?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mht?

Internet Explorer
Opera
Firefox (nutno nainstalovat add-on)
Google Chrome

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru mht? Potom se o definici podělte se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru mht se nachází v kategorii Internet a web

Klíčová slova: význam slova, export, co znamená mht?, spuštění souboru, v čem upravit, .MHT, jak otevřít, jak konvertovat, v čem spustit, koncovka souboru mht, formát souboru, Internet a web, čím zobrazit, co to je mht?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená přípona souboru mht? Jak přehrát mht soubor, resp. jak zobrazit mht soubor.

Víte, co je to UPS? Znáte pojem Neschopenka? Vzpomněli byste si na význam slova Pamflet? Pamatujete si definici pojmu DNS?

Vybrané formáty a přípony souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mht. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?