Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gz (Komprimace dat)

Přípona souboru gz

Starý unixový svobodný formát. Zkratka slov GNU Zip.

Význam slova, termín, co je to gz? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou gz (Komprimace dat)

Souborový formát: gz

Jak otevřít soubor s příponou .gz?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .gz?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .gz?

Unix - příkazy gzip,gnuzip
7-Zip
WinZip

Uvedené informace jsou bez záruky.

Zaujal vás formát, koncovka souboru gz? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru gz je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: informace, jak konvertovat, co to je gz?, v čem spustit, .gz, v čem upravit, formát souboru, jak otevřít, spuštění souboru, jak vytvořit gz, přípona souboru gz, jak převést, čím zobrazit, koncovka souboru gz, Komprimace dat, jak přehrát, wiki

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona gz? Jak přehrát gz soubor, resp. jak zobrazit gz soubor.

Víte, co je to Slunovrat? Znáte význam termínu Ekokůže? Víte, co to je Fake? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Tapioka?

Zkuste také následující přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou gz. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?