Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou r05 (Komprimace dat)

Přípona souboru r05

Formát RAR pro kompresi souborů je pojmenovaný po autorovi - Jevgenij Rošal (Roshal ARchive). RAR je proprietární formát (s uzavřeným zdrojovým kódem). RAR soubory lze prohlížet v mnoha aplikacích, ale vytvářet ho lze pouze placeným program RAR (WinRAR). Zdarma k dispozici je zkušební verze programu. Přípona souboru .r05 označuje jeden ze souborů děleného RAR archivu. Jedná se o 7. soubor archivu. Předcházející soubor děleného archivu má příponu .r04 a případný následující .r06. První soubor má příponu .rar. Pro korektní rozbalení archivu je potřeba mít k dispozici všechny předcházející soubory.

Význam slova, termín, co je to r05? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou r05 (Komprimace dat)

Souborový formát: r05

Jak otevřít soubor s příponou .r05?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .r05?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .r05?

WinRAR (Windows; Trial - zkušební verze)

Rozbalení archivu:
UnRAR
7-Zip
WinZIP
B1 Free Archiver (Windows, Linux, Mac OS X)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu r05 s vašimi kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru r05 se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: souborový formát, jak převést, význam slova, co to je r05?, jak konvertovat, .r05, Komprimace dat, prohlížení, export, informace, jak otevřít, co znamená r05?, .R05, čím zobrazit, editace, v čem upravit, import

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou r05? Jak přehrát r05 soubor, resp. jak zobrazit r05 soubor.

Pamatujete si definici pojmu Modem? Vzpomněli byste si na význam slova LMD? Znáte pojem Zoom? Víte, co je to Bubble tea?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou r05. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.