Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak otevřít soubor s příponou .tar?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tar?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Zaujal vás formát, koncovka souboru tar? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru tar se nachází v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: koncovka souboru tar, význam slova, formát souboru, jak konvertovat, v čem spustit, .tar, informace, souborový formát, čím zobrazit, co znamená tar?, jak otevřít, co to je tar?, prohlížení, přípona souboru tar

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se skrývá v souborech s příponou tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Víte, co je to Cloud? Znáte pojem Ethernet? Vzpomněli byste si na význam slova Windows update? Pamatujete si definici pojmu Sčítanec?

Vybrané formáty a přípony souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.