Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Přípona souboru tar

Zkratka tar je z anglických slov Tape ARchiver. Původně určen pro archivaci na páskových mechanikách. Formát tar se používá se především na Uniových platformách.

Význam slova, termín, co je to tar? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tar (Komprimace dat)

Souborový formát: tar

Jak otevřít soubor s příponou .tar?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tar?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tar?

Linux - příkaz tar
7-Zip
WinACE
WinZip

Možnost chyb vyhrazena.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tar s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru tar se nachází v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: souborový formát, co to je tar?, informace, jak konvertovat, wiki, jak vytvořit tar, koncovka souboru tar, čím zobrazit, .TAR, formát souboru, přípona souboru tar, Komprimace dat, v čem upravit, spuštění souboru, jak převést, export, v čem spustit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona tar? Jak přehrát tar soubor, resp. jak zobrazit tar soubor.

Znáte význam termínu Úhlopříčka? Víte, co to je Mingle? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Libre Office? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Celiakie

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tar. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.