Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak otevřít soubor s příponou .zip?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zip?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Veškeré texty jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu zip s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona zip je v kategorii Komprimace dat

Klíčová slova: .zip, koncovka souboru zip, prohlížení, v čem spustit, Komprimace dat, spuštění souboru, jak konvertovat, .ZIP, souborový formát, editace, co znamená zip?, export, jak přehrát, čím zobrazit, wiki, informace, význam slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Víte, co to je Jitřenka? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Mlíčí? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Lilek Pamatujete si definici pojmu Chanelling?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.