Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Přípona souboru zip

Formát ZIP patří mezi nejpopulárnější a nejrozšířenější formát pro kompresi a archivaci. Přípona souboru .zip je odvozena od slova Zipped. Zip bývá integrován do operačních systémů (například Microsoft Windows) nebo souborových manažerů (např. Total Commander) ve kterých lze soubory rozbalovat bez nutnosti instalace dalších programů.

Význam slova, termín, co je to zip? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou zip (Komprimace dat)

Souborový formát: zip

Jak otevřít soubor s příponou .zip?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .zip?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .zip?

Microsoft Windows (nativní podpora)
WinZip
Total Commander
7-Zip (Windows, příkazový řádek Linuxu)
WinAce
WinRAR
Apple Archive Utility (Mac OS X)
sArchiver (Mac OS X)
PeaZip (Linux)
a další

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to zip? s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru zip je v sekci Komprimace dat

Klíčová slova: wiki, v čem spustit, souborový formát, .ZIP, co to je zip?, editace, spuštění souboru, Komprimace dat, jak konvertovat, informace, jak vytvořit zip, koncovka souboru zip, .zip, Komprimace dat

Na této webové stránce jste se dozvěděli Jaký formát souboru se označuje příponou zip? Jak přehrát zip soubor, resp. jak zobrazit zip soubor.

Víte, co je to Badoo? Znáte pojem Viber? Vzpomněli byste si na význam slova GPU? Pamatujete si definici pojmu Šalanda?

Vybrané formáty a přípony souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou zip. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Navštivte další náš web, kde se dozvíte definici různých pojmů včetně počítačových pojmů a pojmů se světa hardware a software.