Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Přípona souboru cfg

Soubor s příponou .cfg označuje konfigurační soubor ve kterém je uloženo nastavení příslušné aplikace. Různé aplikace používají různé formáty cfg souborů. Neexistuje proto jeden program, který by byl schopen pracovat se všemi cfg soubory. Změna konfigurace se provádí v nastavení dané aplikace (toto nastavení se poté uloží do .cfg souboru). Některé cfg soubory jsou typu text/plain a lze je proto editovat v běžných textových editorech.

Význam slova, termín, co je to cfg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cfg (Konfigurační soubory)

Souborový formát: cfg

Jak otevřít soubor s příponou .cfg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cfg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cfg?

Editace:
Nastavení v příslušných aplikací

Textové cfg soubory lze editovat například v:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Nebo v jakémkoliv textovém editor podporující text/plain

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte text cfg se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru cfg se nachází v sekci Konfigurační soubory

Klíčová slova: Konfigurační soubory, .cfg, jak otevřít, jak převést, v čem spustit, jak vytvořit cfg, co to je cfg?, wiki, .CFG, koncovka souboru cfg, Konfigurační soubory, přípona souboru cfg, čím zobrazit, editace, prohlížení, v čem upravit, souborový formát

Teď už znáte odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou cfg? Jak přehrát cfg soubor, resp. jak zobrazit cfg soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo EBITDA? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Sangvinik Pamatujete si definici pojmu Antispyware? Vzpomněli byste si na význam slova Karma?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cfg. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.