Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Přípona souboru ini

Soubory s příponou .INI jsou soubory nastavení programů používané v Microsoft Windows. V dnešní době jsou nahrazovány ukládáním nastavení do registrů. Jedná se o textové soubory plain/text.

Význam slova, termín, co je to ini? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou ini (Konfigurační soubory)

Souborový formát: ini

Jak otevřít soubor s příponou .ini?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .ini?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .ini?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
NotePad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain
vlastní nastavení v příslušných aplikacích

Možnost chyb vyhrazena.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to ini? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru ini se nachází v kategorii Konfigurační soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, jak přehrát, formát souboru, jak vytvořit ini, Konfigurační soubory, čím zobrazit, .ini, koncovka souboru ini, Konfigurační soubory, význam slova, .INI, co znamená ini?, přípona souboru ini, jak převést, wiki, jak konvertovat, export

Tyto stránky vám umožnili zjistit Který formát souboru se označuje koncovkou ini? Jak přehrát ini soubor, resp. jak zobrazit ini soubor.

Znáte význam termínu Tumor? Víte, co to je Histologie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Leporelo? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Syrovátka

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ini. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.