Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak otevřít soubor s příponou .cue?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cue?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Uvedené informace jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony cue sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru cue je v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: spuštění souboru, v čem upravit, čím zobrazit, jak otevřít, jak přehrát, wiki, formát souboru, .CUE, co znamená cue?, souborový formát, co to je cue?, přípona souboru cue, export, editace

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Víte, co je to PDF? Znáte pojem Živá tapeta? Vzpomněli byste si na význam slova Šifon? Pamatujete si definici pojmu Id?

Vybrané formáty a přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.