Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak otevřít soubor s příponou .cue?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cue?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Tento text (cue) můžete sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru cue je v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: formát souboru, import, export, wiki, jak konvertovat, jak vytvořit cue, jak přehrát, jak převést, význam slova, prohlížení, koncovka souboru cue, Obrazy disků, Obrazy disků, informace, .cue, co znamená cue?, spuštění souboru

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Normostrana Pamatujete si definici pojmu Diosmin? Vzpomněli byste si na význam slova Cloud? Znáte pojem Internet?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.