Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Přípona souboru cue

Soubor v příponou .cue je textovým (ASCII) souborem obsahujícím definici rozvržení stop na kompaktním disku (CD, DVD, apod.). V tomto souboru jsou uloženy názvy alb, interpretů i jednotlivých hudebních stop (písniček). Soubor se používá i pro definici datových CD spolu s image souborem s příponou .bin.

Význam slova, termín, co je to cue? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cue (Obrazy disků)

Souborový formát: cue

Jak otevřít soubor s příponou .cue?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cue?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cue?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Roxio Creator
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Nero 12
UltraISO
Alcohol 120%

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Definici souborového formátu cue můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru cue se nachází v kategorii Obrazy disků

Klíčová slova: export, editace, jak otevřít, v čem spustit, jak konvertovat, co znamená cue?, jak převést, import, informace, spuštění souboru, wiki, .cue, souborový formát, jak vytvořit cue, čím zobrazit, formát souboru, v čem upravit

Nyní už nejspíš víte Který formát souboru se označuje koncovkou cue? Jak přehrát cue soubor, resp. jak zobrazit cue soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Kuří oko? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Fondán Pamatujete si definici pojmu Komprese? Vzpomněli byste si na význam slova Empatie?

Často hledané koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cue. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.