Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dat (Ostatní soubory)

Přípona souboru dat

Soubor s příponou .dat obecně obsahuje data. Ta mohou být v různých formátech - záleží na konkrétní aplikaci která soubor využívá.

Význam slova, termín, co je to dat? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou dat (Ostatní soubory)

Souborový formát: dat

Jak otevřít soubor s příponou .dat?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .dat?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .dat?

Různé formáty, různé specifikace

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu dat s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru dat se nachází v sekci Ostatní soubory

Klíčová slova: souborový formát, import, čím zobrazit, informace, co to je dat?, v čem spustit, jak otevřít, význam slova, Ostatní soubory, v čem upravit, spuštění souboru, .dat, .DAT, formát souboru

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru dat? Jak přehrát dat soubor, resp. jak zobrazit dat soubor.

Víte, co je to Torrent? Znáte pojem Antivirus? Vzpomněli byste si na význam slova Okultismus? Pamatujete si definici pojmu Inventura?

Vybrané formáty a přípony souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dat. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.