Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Přípona souboru xml

XML je zkratkou (Extensible Markup Language) neboli rozšiřitelný značkovací jazyk. XML strukturu využívá řada jiných formátů souboru. Například

.svg

, .xhtml, apod.

Význam slova, termín, co je to xml? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xml (Ostatní soubory)

Souborový formát: xml

Jak otevřít soubor s příponou .xml?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .xml?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .xml?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Zobrazení:
Internet explorer
Firefox
Google Chrome
Chromium
Notepad

Veškeré texty jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem xml s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona xml je v kategorii Ostatní soubory

Klíčová slova: .xml, Ostatní soubory, informace, v čem spustit, jak vytvořit xml, export, v čem upravit, jak přehrát, jak konvertovat, koncovka souboru xml, prohlížení, formát souboru, spuštění souboru, jak převést, jak otevřít, wiki, .XML

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát xml? Jak přehrát xml soubor, resp. jak zobrazit xml soubor.

Víte, co to je Xanthan? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Legenda? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Amarant Pamatujete si definici pojmu Kondiční cvičení?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xml. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.