Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bash

Přípona souboru .bash označuje shellový bash skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne again shell.

Význam slova, termín, co je to bash? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bash (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bash

Jak otevřít soubor s příponou .bash?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .bash?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .bash?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek (Linux)
CygWin (Windows)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem bash s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru bash se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: význam slova, .bash, souborový formát, v čem spustit, v čem upravit, export, .BASH, informace, čím zobrazit, co to je bash?, jak vytvořit bash, Spustitelné soubory, co znamená bash?, Spustitelné soubory

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co se skrývá v souborech s příponou bash? Jak přehrát bash soubor, resp. jak zobrazit bash soubor.

Víte, co je to Digitalizace? Znáte pojem Hrubá chyba? Vzpomněli byste si na význam slova Hoax? Pamatujete si definici pojmu Dokovací stanice?

Vybrané formáty a přípony souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bash. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.