Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bsh (Spustitelné soubory)

Přípona souboru bsh

Přípona souboru .bash označuje shellový bourne shell skript v unixových operačních systémech. Jedná se o textový soubor, který obsahuje posloupnost příkazů, které jsou po spuštění zpracovávány interpretem příkazového řádky (jednotlivé příkazy jsou postupně spouštěny). Zkratka bash je akronymem slov Bourne shell.

Význam slova, termín, co je to bsh? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou bsh (Spustitelné soubory)

Souborový formát: bsh

Jak otevřít soubor s příponou .bsh?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .bsh?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .bsh?

Vytvoření, úpravy a editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění
Unixový příkazový řádek
CygWin (Windows)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to bsh? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru bsh se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: přípona souboru bsh, prohlížení, čím zobrazit, v čem spustit, editace, jak přehrát, jak konvertovat, co to je bsh?, souborový formát, jak převést, Spustitelné soubory, jak vytvořit bsh, Spustitelné soubory, jak otevřít

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená přípona souboru bsh? Jak přehrát bsh soubor, resp. jak zobrazit bsh soubor.

Víte, co je to Online hra? Znáte pojem Diastolický tlak? Vzpomněli byste si na význam slova Internet? Pamatujete si definici pojmu GSM?

Vybrané formáty a přípony souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou bsh. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy jsou povětšinou zdarma ke stažení, pro komerční použití je však často potřeba placená verze. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.