Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Přípona souboru exe

Exe je nejznámější formát spustitelného souboru pod systémy DOS a Windows. Existují různé verze exe souborů, které jsou určené pro 64-bitové nebo 32-bitové systémy, pro systém Windows nebo pro DOS.

Význam slova, termín, co je to exe? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Souborový formát: exe

Jak otevřít soubor s příponou .exe?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .exe?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .exe?

Windows
DOS
Linux - Wine

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Definici souborového formátu exe můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru exe se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, co to je exe?, význam slova, wiki, souborový formát, jak převést, editace, jak přehrát, .exe, formát souboru, export, prohlížení, v čem spustit, přípona souboru exe

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se skrývá v souborech s příponou exe? Jak přehrát exe soubor, resp. jak zobrazit exe soubor.

Víte, co je to Paypal? Znáte pojem Hotspot? Vzpomněli byste si na význam slova Offline? Pamatujete si definici pojmu Přímá úměrnost?

Vybrané formáty a přípony souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou exe. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.