Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Přípona souboru exe

Exe je nejznámější formát spustitelného souboru pod systémy DOS a Windows. Existují různé verze exe souborů, které jsou určené pro 64-bitové nebo 32-bitové systémy, pro systém Windows nebo pro DOS.

Význam slova, termín, co je to exe? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou exe (Spustitelné soubory)

Souborový formát: exe

Jak otevřít soubor s příponou .exe?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .exe?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .exe?

Windows
DOS
Linux - Wine

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to exe? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru exe se nachází v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: informace, v čem spustit, souborový formát, jak otevřít, wiki, .EXE, význam slova, .exe, co znamená exe?, přípona souboru exe, čím zobrazit, jak převést, Spustitelné soubory, editace, Spustitelné soubory, jak konvertovat, prohlížení

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co znamená přípona souboru exe? Jak přehrát exe soubor, resp. jak zobrazit exe soubor.

Pamatujete si definici pojmu Spořič obrazovky? Vzpomněli byste si na význam slova Římsa? Znáte pojem Retail? Víte, co je to Pranostika?

Náhodný výběr dalších, často hledaných, přípon souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou exe. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.