Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Uvedené informace jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to lnk? s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru lnk je v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: koncovka souboru lnk, spuštění souboru, v čem spustit, export, .LNK, Spustitelné soubory, editace, jak převést, informace, co to je lnk?, souborový formát, jak konvertovat, wiki, přípona souboru lnk, Spustitelné soubory, import, jak vytvořit lnk

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co se skrývá v souborech s příponou lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Víte, co je to Pedig? Znáte význam termínu Syndrom vyhoření? Víte, co to je Hrdobec? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Hemoglobin?

Zkuste také následující přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?