Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Možnost chyb vyhrazena.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony lnk sdílet s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru lnk patří do sekce Spustitelné soubory

Klíčová slova: koncovka souboru lnk, spuštění souboru, čím zobrazit, formát souboru, význam slova, editace, souborový formát, přípona souboru lnk, informace, jak konvertovat, co znamená lnk?, jak přehrát, export, .lnk, wiki, co to je lnk?, .LNK

Právě jste zjistili Jaký typ souboru má příponu lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Znáte význam termínu Xantan E 415? Víte, co to je Jeggings? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Alibismus? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Domicil

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?