Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Přípona souboru lnk

Přípona .lnk označuje zástupce programů v Microsoft Windows (link). Soubor lnk obsahuje informace o umístění cílového souboru a jeho ikony případně další nastavení. Soubor lze spustit v průzkumníku.

Význam slova, termín, co je to lnk? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou lnk (Spustitelné soubory)

Souborový formát: lnk

Jak otevřít soubor s příponou .lnk?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .lnk?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .lnk?

Průzkumník Windows

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu lnk s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru lnk se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: informace, co to je lnk?, význam slova, spuštění souboru, Spustitelné soubory, Spustitelné soubory, jak vytvořit lnk, wiki, jak otevřít, formát souboru, jak převést, koncovka souboru lnk, export, v čem upravit, jak konvertovat, .LNK, v čem spustit

Teď už znáte odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou lnk? Jak přehrát lnk soubor, resp. jak zobrazit lnk soubor.

Znáte pojem Anorexie? Víte, co je to Xoxo? Znáte význam termínu Rychlosůl? Víte, co to je Sonet?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou lnk. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?