Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Přípona souboru avi

AVI je zkratkou Audio Video Interleave. Jedná se o formát multimediálního kontejneru, uvedený firmou Microsoft v listopadu roku 1992. Avi soubory mohou obsahovat jak audio tak video. Pro jejich přehrání je potřeba kromě přehrávače i příslušný kodek.

Význam slova, termín, co je to avi? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Souborový formát: avi

Jak otevřít soubor s příponou .avi?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .avi?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .avi?

Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer
XBMC

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to avi? s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru avi se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: .AVI, význam slova, v čem upravit, přípona souboru avi, export, co znamená avi?, formát souboru, jak přehrát, jak vytvořit avi, informace, co to je avi?, Video soubory, jak otevřít, čím zobrazit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Jaký typ souboru má příponu avi? Jak přehrát avi soubor, resp. jak zobrazit avi soubor.

Víte, co je to Login? Znáte pojem 3G modem? Vzpomněli byste si na význam slova Klipart? Pamatujete si definici pojmu Diastolický tlak?

Vybrané formáty a přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou avi. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?