Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak otevřít soubor s příponou .divx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .divx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Sdílejte text divx se známými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru divx je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: prohlížení, souborový formát, jak konvertovat, import, koncovka souboru divx, jak vytvořit divx, editace, v čem spustit, wiki, jak otevřít, .DIVX, spuštění souboru, .divx, jak převést

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký formát souboru se označuje příponou divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Víte, co je to Zakázané uvolnění? Znáte pojem Paypal? Vzpomněli byste si na význam slova Hotspot? Pamatujete si definici pojmu Offline?

Vybrané formáty a přípony souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.