Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak otevřít soubor s příponou .divx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .divx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Tento text (divx) můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru divx je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: .DIVX, export, co to je divx?, formát souboru, Video soubory, koncovka souboru divx, jak přehrát, jak převést, import, jak otevřít, jak konvertovat, čím zobrazit, v čem upravit, informace, .divx, jak vytvořit divx, Video soubory

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Spandex Pamatujete si definici pojmu Imunita? Vzpomněli byste si na význam slova Ortodoncie? Znáte pojem Obligace?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.