Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Přípona souboru divx

.DivX přípona označuje video soubory ve formátu DivX vytvořeného firmou DivX, Inc. Jedná se o vysoce kvalitní, vysoce kompresní video formát používaný pro distribuci digitálního videa. Videa ve formátu DivX mají mnohem menší velikost oproti nekomprimovanému videu, přitom však dochází jen k minimální ztrátě obrazové kvality. Videa v DivX formátu lze přehrát ve většině moderních multimediálních přehrávačích. V některých případech je však nutné zvlášť doinstalovat DivX kodek.

Význam slova, termín, co je to divx? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou divx (Video soubory)

Souborový formát: divx

Jak otevřít soubor s příponou .divx?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .divx?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .divx?

DivX Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Definici souborového formátu divx můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru divx se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak konvertovat, .divx, přípona souboru divx, import, informace, koncovka souboru divx, čím zobrazit, co znamená divx?, spuštění souboru, Video soubory, editace, v čem spustit, .DIVX, význam slova, Video soubory, v čem upravit, jak vytvořit divx

Nyní už nejspíš víte Na co se používá souborová přípona divx? Jak přehrát divx soubor, resp. jak zobrazit divx soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Afirmace? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Suflé Pamatujete si definici pojmu Verifikace? Vzpomněli byste si na význam slova Dělená strava?

Často hledané koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou divx. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).