Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak otevřít soubor s příponou .mkv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mkv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu mkv s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru mkv se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: co to je mkv?, jak vytvořit mkv, jak převést, .MKV, jak konvertovat, prohlížení, přípona souboru mkv, informace, co znamená mkv?, .mkv, Video soubory, souborový formát, editace, wiki, v čem upravit, formát souboru, spuštění souboru

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Pamatujete si definici pojmu Axióm? Vzpomněli byste si na význam slova Pranýř? Znáte pojem Hemoglobin? Víte, co je to Glamour?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?