Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak otevřít soubor s příponou .mkv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mkv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Tento text (mkv) můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru mkv je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak vytvořit mkv, jak konvertovat, informace, v čem upravit, export, spuštění souboru, wiki, v čem spustit, co to je mkv?, jak otevřít, jak přehrát, koncovka souboru mkv, .MKV, souborový formát, význam slova, .mkv, Video soubory

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Sangvinik Pamatujete si definici pojmu Histologie? Vzpomněli byste si na význam slova Protein? Znáte pojem Karcinom?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?