Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Přípona souboru mpeg1

Soubor s příponou .mpeg1 obsahuje audiovizuální nahrávku (video, zvuk) ve formátu MPEG-1. MPEG je anglická zkratka pro Moving Picture Experts Group, což je název skupiny, která vyvinula tento standard. MPEG je jeden z nejrozšířenějších video formátů využívajících ztrátovou kompresi dat. Existuje více než desítka různých verzí standardu MPEG. Kromě MPEG-1 např. MPEG-4, MPEG-H apod. MPEG1 soubory lze přehrát ve většině běžných multimediálních přehrávačích, některé z nich však nemusí podporovat všechny varianty formátu. Formát je často využíván pro záznam z video kamer a digitálních fotoaparátů.

Význam slova, termín, co je to mpeg1? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mpeg1 (Video soubory)

Souborový formát: mpeg1

Jak otevřít soubor s příponou .mpeg1?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mpeg1?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mpeg1?

Přehrávání
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Microsoft Windows Media Player

Neručíme za pravdivost uvedených informací.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem mpeg1 s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru mpeg1 se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: wiki, editace, export, jak převést, formát souboru, Video soubory, co znamená mpeg1?, Video soubory, koncovka souboru mpeg1, jak přehrát, .MPEG1, jak konvertovat, .mpeg1, v čem spustit, informace, import, souborový formát

Teď už znáte odpověď na otázku K čemu se používá přípona mpeg1? Jak přehrát mpeg1 soubor, resp. jak zobrazit mpeg1 soubor.

Znáte pojem Ateista? Víte, co je to Tablet? Znáte význam termínu Diosmin? Víte, co to je Inflace?

Víte, co znamenají následující formáty souborů?

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mpeg1. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.