Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Přípona souboru c

Soubor s příponou .C obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C nebo C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat o část programu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .c soubor zkompilovat pomocí kompilátoru.

Význam slova, termín, co je to c? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Souborový formát: c

Jak otevřít soubor s příponou .c?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .c?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .c?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Borland C++Builder
Microsoft Visual Studio

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Veškeré texty jsou bez záruky.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to c? s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona c je v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: co znamená c?, přípona souboru c, .C, informace, Zdrojové kódy, souborový formát, jak převést, Zdrojové kódy, v čem upravit, v čem spustit, prohlížení, import, editace, co to je c?, význam slova, formát souboru, jak přehrát

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou c? Jak přehrát c soubor, resp. jak zobrazit c soubor.

Víte, co to je Dysfrenie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo VIP? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Dušnost Pamatujete si definici pojmu Airsoft?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou c. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.