Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Přípona souboru c

Soubor s příponou .C obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C nebo C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat o část programu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .c soubor zkompilovat pomocí kompilátoru.

Význam slova, termín, co je to c? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Souborový formát: c

Jak otevřít soubor s příponou .c?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .c?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .c?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Borland C++Builder
Microsoft Visual Studio

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony c sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru c patří do sekce Zdrojové kódy

Klíčová slova: v čem upravit, wiki, .C, .c, informace, import, jak konvertovat, jak vytvořit c, spuštění souboru, souborový formát, Zdrojové kódy, jak převést, koncovka souboru c, prohlížení, čím zobrazit, jak přehrát, přípona souboru c

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Které typy souborů se označují koncovkou c? Jak přehrát c soubor, resp. jak zobrazit c soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Dextróza? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kompilace Pamatujete si definici pojmu Inkaso? Vzpomněli byste si na význam slova Font?

Výběr náhodných přípon, koncovek souborů a formátů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou c. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.