Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou vbs (Zdrojové kódy)

Přípona souboru vbs

Soubor s příponou .vbs obsahuje skript napsaný ve skriptovacím jazyce VBScript (Visual Basic Scripting Edition). Tento jazyk vytvořila společnost Microsoft v roce 1996. Podporují ho všechny verze Windows od verze Windows 98. Pro vykonávání skriptů na webových stránkách je nutný Internet Explorer. Visual Basic skripty mohou obsahovat viry, proto se nedoporučuje spouštět skripty z pochybných zdrojů (např. z příloh emailů).

Význam slova, termín, co je to vbs? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou vbs (Zdrojové kódy)

Souborový formát: vbs

Jak otevřít soubor s příponou .vbs?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .vbs?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .vbs?

Spuštění
Windows 98 a vyšší
Internet Explorer

Editace:
Vytvoření, úpravy a editace:
Microsoft Visual Studio
Microsoft WScript
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Možnost chyb vyhrazena.

Zaujal vás formát, koncovka souboru vbs? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru vbs se nachází v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: prohlížení, informace, jak konvertovat, .vbs, .VBS, jak otevřít, v čem spustit, Zdrojové kódy, formát souboru, spuštění souboru, editace, přípona souboru vbs, jak přehrát, co to je vbs?, co znamená vbs?, jak převést, jak vytvořit vbs

Tyto stránky vám umožnili zjistit Na co se používá souborová přípona vbs? Jak přehrát vbs soubor, resp. jak zobrazit vbs soubor.

Znáte význam termínu Espresso? Víte, co to je Kvantová fyzika? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Menstruace? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Hypotéza

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou vbs. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.