Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, převést, zobrazit, importovat, přehrát, konvertovat, vytvořit soubor s příponou docx (Dokumenty)

Přípona souboru docx

DOCX je přípona textových dokumentů. Jedná se o specifikaci Office Open XML. Specifikaci navrhla firma Microsoft a finální specifikace byla dotvořena sdružením ECMA. Poprvé byl formát použit v Microsoft Office 2007.

Význam slova, termín, co je to docx? Jak a v čem otevřít, převést, zobrazit, importovat, přehrát, konvertovat, vytvořit soubor s příponou docx (Dokumenty)

Souborový formát: docx

Jak otevřít, spustit, vytvořit soubor s příponou .docx?

V čem převést, exportovat, zobrazit soubor s koncovkou .docx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, importovat, rozbalit soubor formátu docx?

Microsoft Word 2007, 2010 a novější
OpenOffice.org
LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách.

Líbí se vám definice přípony souboru docx? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Formát souboru docx je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: Dokumenty, význam slova, prohlížení, jak vytvořit docx, zkratka docx, co to je docx?, export, druhy souborů, .DOCX, wiki, jak otevřít, .docx, jak editovat, koncovka souboru docx, jak rozbalit, souborový formát, Dokumenty, spuštění souboru

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Jaký typ souboru má příponu docx? Jak přehrát docx soubor, resp. jak zobrazit docx soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Pandemický zákon Znáte výraz Finanční leasing? Znáte pojem Sukcese? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Kapustnica

Další vybrané souborové koncovky

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění (přehrání) některých typů souborů je vyžadován kromě aplikace (programu) vyžadován i zásuvký modul (plugin, kodek)). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou docx. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde