Přípony, formáty souborů
Jak a v čem konvertovat, exportovat, upravit, rozbalit, prohlížet, zobrazit, editovat soubor s příponou docx (Dokumenty)

Přípona souboru docx

DOCX je přípona textových dokumentů. Jedná se o specifikaci Office Open XML. Specifikaci navrhla firma Microsoft a finální specifikace byla dotvořena sdružením ECMA. Poprvé byl formát použit v Microsoft Office 2007.

Význam slova, termín, co je to docx? Jak a v čem konvertovat, exportovat, upravit, rozbalit, prohlížet, zobrazit, editovat soubor s příponou docx (Dokumenty)

Souborový formát: docx

Jak konvertovat, převést, editovat soubor s příponou .docx?

V čem exportovat, změnit, upravit soubor s koncovkou .docx?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, rozbalit, přehrát soubor formátu docx?

Microsoft Word 2007, 2010 a novější
OpenOffice.org
LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky.

Sdílejte text docx s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru docx se nachází v sekci Dokumenty

Klíčová slova: co to je docx?, v čem spustit, formát souboru, význam slova, jak přehrát, co znamená docx?, jak změnit, druhy souborů, jak rozbalit, prohlížení, jak komprimovat, přípona souboru docx, zkratka docx, export, jak editovat, čím zobrazit, jak otevřít, spuštění souboru

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona docx? Jak přehrát docx soubor, resp. jak zobrazit docx soubor.

Pamatujete si definici pojmu Luneta? Znáte výraz Cytoplazma? Pamatujete si definici pojmu Palice? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Byreta

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou docx. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde