Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, převést, vytvořit, rozbalit, konvertovat, komprimovat, importovat soubor s příponou ods (Dokumenty)

Přípona souboru ods

Otevřený formát tabulkového procesoru ze skupiny Otevřených dokumentových formátů (ODF - Open Document Format). Zkratka Open Document Spreadsheet. Dále příponu ods používal Microsoft Outlook express 5.

Význam slova, termín, co je to ods? Jak a v čem prohlížet, převést, vytvořit, rozbalit, konvertovat, komprimovat, importovat soubor s příponou ods (Dokumenty)

Souborový formát: ods

Jak prohlížet, upravit, importovat soubor s příponou .ods?

V čem převést, spustit, vytvořit soubor s koncovkou .ods?

V jakém programu (aplikaci) můžeme exportovat, rozbalit, editovat soubor formátu ods?

OpenOffice Calc
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby.

Zaujal vás formát, koncovka souboru ods? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.


 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Souborová přípona ods patří do sekce Dokumenty

Klíčová slova: wiki, přípona souboru ods, v čem upravit, jak změnit, editace, v čem spustit, formát souboru, jak editovat, co znamená ods?, export, import, co to je ods?, zkratka ods, prohlížení, jak rozbalit, souborový formát, jak přehrát, Dokumenty

Teď už víte Co se skrývá v souborech s příponou ods? Jak přehrát ods soubor, resp. jak zobrazit ods soubor.

Pamatujete si definici pojmu Vasektomie? Víte, co je to Psychedelie? Znáte výraz Norma? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Embosovaná platební karta

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou ods. Doporučujeme vám, podrobně se seznámit s licenčním ujedenáním daných aplikací. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.