Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Přípona souboru avi

AVI je zkratkou Audio Video Interleave. Jedná se o formát multimediálního kontejneru, uvedený firmou Microsoft v listopadu roku 1992. Avi soubory mohou obsahovat jak audio tak video. Pro jejich přehrání je potřeba kromě přehrávače i příslušný kodek.

Význam slova, termín, co je to avi? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Souborový formát: avi

Jak otevřít soubor s příponou .avi?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .avi?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .avi?

Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer
XBMC

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to avi? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru avi je v sekci Video soubory

Klíčová slova: spuštění souboru, editace, .avi, informace, jak přehrát, co to je avi?, export, čím zobrazit, formát souboru, jak převést, Video soubory, import, souborový formát, prohlížení, wiki, jak konvertovat, význam slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Na co se používá souborová přípona avi? Jak přehrát avi soubor, resp. jak zobrazit avi soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Prekluze Pamatujete si definici pojmu Ohnisková vzdálenost? Vzpomněli byste si na význam slova Obročí? Znáte pojem Dna?

Náhodné koncovky souborů, formáty a jejich specifikace

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou avi. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?