Přípony, formáty souborů
Jak a v čem importovat, editovat, spustit, exportovat, upravit, převést, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Přípona souboru avi

AVI je zkratkou Audio Video Interleave. Jedná se o formát multimediálního kontejneru, uvedený firmou Microsoft v listopadu roku 1992. Avi soubory mohou obsahovat jak audio tak video. Pro jejich přehrání je potřeba kromě přehrávače i příslušný kodek.

Význam slova, termín, co je to avi? Jak a v čem importovat, editovat, spustit, exportovat, upravit, převést, přehrát soubor s příponou avi (Video soubory)

Souborový formát: avi

Jak importovat, konvertovat, přehrát soubor s příponou .avi?

V čem editovat, rozbalit, spustit soubor s koncovkou .avi?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, exportovat, vytvořit soubor formátu avi?

Microsoft Windows Media Player
Nullsoft Winamp Media Player
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
Apple QuickTime Player
RealPlayer
XBMC

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem avi s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru avi je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak převést, jak konvertovat, jak změnit, čím zobrazit, co to je avi?, Video soubory, Video soubory, wiki, jak editovat, formát souboru, .avi, export, přípona souboru avi, převod souborů, druhy souborů, jak vytvořit avi, prohlížení, co znamená avi?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou avi? Jak přehrát avi soubor, resp. jak zobrazit avi soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Cidlina Znáte pojem Retro? Znáte pojem Lež? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Pneumokok?

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou avi. Před použitím aplikací se podrobně seznamte s podmínkami použití. Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?