Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Přípona souboru rtf

Zkratka RTF znamená Rich Text Format. Byla vyvinuta společností Microsoft v roce 1987. Jedná se o jednoduchý formát textových dokumentů určených pro různé platformy.

Význam slova, termín, co je to rtf? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou rtf (Dokumenty)

Souborový formát: rtf

Jak otevřít soubor s příponou .rtf?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .rtf?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .rtf?

LibreOffice Writer (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice Writer
Microsoft Office Word
WordPad
a mnoho dalších textových editorů.

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu rtf s partnery, kolegy a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru rtf je v kategorii Dokumenty

Klíčová slova: co to je rtf?, v čem spustit, význam slova, Dokumenty, spuštění souboru, co znamená rtf?, .rtf, čím zobrazit, koncovka souboru rtf, v čem upravit, editace, jak otevřít, přípona souboru rtf, informace

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Jaký formát souboru se označuje příponou rtf? Jak přehrát rtf soubor, resp. jak zobrazit rtf soubor.

Víte, co je to Skype? Znáte pojem PageRank? Vzpomněli byste si na význam slova Lyrická báseň? Pamatujete si definici pojmu Žahour?

Vybrané formáty a přípony souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou rtf. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.