Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Přípona souboru xhtm

Soubory s koncovkou .xhtm obsahují web stránku vytvořenou v rozšiřitelném hypertextovém značkovacím jazyce (anglická zkratka: extensible hypertext markup language). XHTM stránka má strukturu xml dokumentu. První verze XHTML (verze 1.0) byla vyvinuta v roce 2000 konsorciem W3C. Lze ji editovat v běžných textových editorech podporujících čistý text (plain/text) a zobrazovat ve všech běžných webových prohlížečích.

Význam slova, termín, co je to xhtm? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou xhtm (Internet a web)

Souborový formát: xhtm

Jak otevřít soubor s příponou .xhtm?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .xhtm?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .xhtm?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
NotePad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Možnost chyb vyhrazena.

Sdílejte text xhtm se známými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru xhtm se nachází v sekci Internet a web

Klíčová slova: Internet a web, v čem spustit, souborový formát, jak otevřít, jak převést, koncovka souboru xhtm, informace, jak přehrát, význam slova, co znamená xhtm?, prohlížení, co to je xhtm?, jak vytvořit xhtm, jak konvertovat, editace, formát souboru, .XHTM

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co znamená formát xhtm? Jak přehrát xhtm soubor, resp. jak zobrazit xhtm soubor.

Znáte význam termínu Spinning? Víte, co to je Maizena? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Virus? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Stáž

Doporučené názvy formátů - koncovky souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou xhtm. Stejně tak si ověřte licenci software. Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde