Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak otevřít soubor s příponou .cmd?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cmd?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem cmd s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru cmd se nachází v sekci Spustitelné soubory

Klíčová slova: přípona souboru cmd, spuštění souboru, v čem upravit, jak otevřít, export, editace, jak přehrát, koncovka souboru cmd, .cmd, .CMD, informace, jak vytvořit cmd, import, Spustitelné soubory, v čem spustit, co znamená cmd?, prohlížení

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku K čemu se používá přípona cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Pamatujete si definici pojmu Ztracené bednění? Vzpomněli byste si na význam slova Dualita? Znáte pojem OSVČ? Víte, co je to Chipset?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejrozšířenější jsou freeware, adware, trial nebo shareware aplikace. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.