Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Přípona souboru cmd

Soubor s příponou .cmd obsahuje spustitelný dávkový soubor pro systémy Windows nebo DOS. Soubor s formátem cmd obsahuje sérii příkazů, které jsou postupně vykonávány. Editace je možná ve většině textových editorů, spuštění pak z příkazové řádky. Jedná se prakticky o totožný formát jako je bat. Odlišnost je akorát v jiné práci s chybovými stavy (návratová proměnná ERRORLEVEL).

Význam slova, termín, co je to cmd? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou cmd (Spustitelné soubory)

Souborový formát: cmd

Jak otevřít soubor s příponou .cmd?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .cmd?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .cmd?

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Windows -> spustit
cmd line

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony cmd sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru cmd je v kategorii Spustitelné soubory

Klíčová slova: v čem upravit, export, spuštění souboru, čím zobrazit, editace, souborový formát, formát souboru, .cmd, prohlížení, v čem spustit, přípona souboru cmd, wiki, import, jak konvertovat, koncovka souboru cmd, jak vytvořit cmd, co to je cmd?

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona cmd? Jak přehrát cmd soubor, resp. jak zobrazit cmd soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Zrcadlovka Pamatujete si definici pojmu Konfigurace? Vzpomněli byste si na význam slova Chemická kotva? Znáte pojem Kapustňák?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují instalaci pluginů (kodeků) bez kterých daný soubor nespustíte (neotevřete). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou cmd. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.