Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak otevřít soubor s příponou .jpeg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .jpeg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Možnost chyb vyhrazena.

Definici souborového formátu jpeg můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru jpeg se nachází v kategorii Grafika

Klíčová slova: čím zobrazit, prohlížení, v čem spustit, import, .jpeg, souborový formát, .JPEG, jak vytvořit jpeg, jak přehrát, v čem upravit, přípona souboru jpeg, export, jak otevřít, jak konvertovat, wiki, formát souboru, informace

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co znamená přípona souboru jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Znáte význam termínu Zoom? Víte, co to je Celé číslo? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Gastronomie? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Rozvaha

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.