Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Přípona souboru jpeg

Zkratka jpeg je složenina prvních písmen sdružení Joint Photographic Experts Group, které vytvořilo tzv. JPEG File Interchange Format, který se používá právě v souborech tohoto typu. Jedná se o ztrátovou kompresi určenou především pro fotografie. Soubory jpeg lze otevřít prakticky ve všech prohlížečích a grafických editorech.

Význam slova, termín, co je to jpeg? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou jpeg (Grafika)

Souborový formát: jpeg

Jak otevřít soubor s příponou .jpeg?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .jpeg?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .jpeg?

Webové prohlížeče:
Internet explorer
Chrome
Firefox
Safari
Microsoft Edge
Opera

Vytvoření, editace souboru .jpeg
ACDSee
Malování (Windows)
Inkscape (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Uvedené informace jsou bez záruky.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony jpeg sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru jpeg je v kategorii Grafika

Klíčová slova: jak vytvořit jpeg, co znamená jpeg?, Grafika, import, jak převést, prohlížení, význam slova, informace, .jpeg, co to je jpeg?, jak konvertovat, jak otevřít, formát souboru, .JPEG

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou jpeg? Jak přehrát jpeg soubor, resp. jak zobrazit jpeg soubor.

Víte, co je to Chipset? Znáte pojem Pinterest? Vzpomněli byste si na význam slova Libeček? Pamatujete si definici pojmu Zajišťovací příkaz?

Vybrané formáty a přípony souborů

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou jpeg. Stejně tak si ověřte licenci software. Programy bývají freeware, shareware, zdarma jen pro nekomerční použití nebo je třeba zakoupit licenci. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.