Přípony, formáty souborů
Jak a v čem editovat, vytvořit, zobrazit, změnit, exportovat, otevřít, rozbalit soubor s příponou tif (Grafika)

Přípona souboru tif

Přípona souboru .tif je zkratkou slov Tag Image File. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tif bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tif? Jak a v čem editovat, vytvořit, zobrazit, změnit, exportovat, otevřít, rozbalit soubor s příponou tif (Grafika)

Souborový formát: tif

Jak editovat, importovat, rozbalit soubor s příponou .tif?

V čem vytvořit, prohlížet, zobrazit soubor s koncovkou .tif?

V jakém programu (aplikaci) můžeme převést, změnit, upravit soubor formátu tif?

Malování (Windows)
GIMP
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tif s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..


 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Souborová přípona tif je v kategorii Grafika

Klíčová slova: druhy souborů, význam slova, jak konvertovat, spuštění souboru, jak rozbalit, .TIF, jak editovat, co znamená tif?, souborový formát, co to je tif?, převod souborů, čím zobrazit, formát souboru, .tif, jak otevřít, prohlížení, informace, v čem spustit

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co se ukrývá v souborech s koncovkou tif? Jak přehrát tif soubor, resp. jak zobrazit tif soubor.

Znáte pojem Lenost? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Odvaha? Znáte pojem Mlha? Víte, co je to Hrubá chyba?

Náhodný výběr přípon souborů a jejich formátů

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tif. Každý software má jiné podmínky použití. Nejrozšířenější jsou shareware, trial, freemium, adware nebo freeware aplikace. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).