Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tif (Grafika)

Přípona souboru tif

Přípona souboru .tif je zkratkou slov Tag Image File. Jedná se o grafický rastrový formát a neoficiální standard pro ukládání obrázků určených pro tisk. Soubory s příponou .tif bývají výstupem skeneru nebo faxu.

Význam slova, termín, co je to tif? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou tif (Grafika)

Souborový formát: tif

Jak otevřít soubor s příponou .tif?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .tif?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .tif?

Malování (Windows)
GIMP
ACD Systems Canvas
Adobe Photoshop
CorelDRAW Graphic Suite
Roxio Creator 2010
LibreOffice Draw (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)

Veškeré texty jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu tif s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona tif je v kategorii Grafika

Klíčová slova: editace, koncovka souboru tif, import, jak vytvořit tif, jak otevřít, jak konvertovat, v čem upravit, wiki, přípona souboru tif, v čem spustit, souborový formát, jak převést, .TIF, spuštění souboru, co to je tif?, export, Grafika

Na této webové stránce jste se dozvěděli Co znamená formát souboru s koncovkou tif? Jak přehrát tif soubor, resp. jak zobrazit tif soubor.

Víte, co to je Flowin? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Les? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Odstavec Pamatujete si definici pojmu Léze?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou tif. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.