Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, zobrazit, převést, exportovat, vytvořit, prohlížet, otevřít soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Přípona souboru c

Soubor s příponou .C obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C nebo C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat o část programu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .c soubor zkompilovat pomocí kompilátoru.

Význam slova, termín, co je to c? Jak a v čem komprimovat, zobrazit, převést, exportovat, vytvořit, prohlížet, otevřít soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Souborový formát: c

Jak komprimovat, rozbalit, otevřít soubor s příponou .c?

V čem zobrazit, přehrát, převést soubor s koncovkou .c?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, exportovat, konvertovat soubor formátu c?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Borland C++Builder
Microsoft Visual Studio

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to c? s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona c je v kategorii Zdrojové kódy

Klíčová slova: jak otevřít, jak rozbalit, převod souborů, zkratka c, jak přehrát, jak změnit, co to je c?, wiki, .C, informace, jak komprimovat, význam slova, formát souboru, prohlížení, spuštění souboru, jak editovat, v čem spustit, co znamená c?

Teď už víte Který formát souboru se označuje koncovkou c? Jak přehrát c soubor, resp. jak zobrazit c soubor.

Pamatujete si definici pojmu Mandala? Znáte výraz Chirurgická rouška? Víte, co je to Scam? Víte, co je to Národní park?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou c. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.