Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, otevřít, upravit, spustit, editovat, importovat, prohlížet soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Přípona souboru c

Soubor s příponou .C obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C nebo C++. V souboru může být uložen kompletní zdrojový kód programu nebo se může jednat o část programu. Soubory lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby. Před spuštěním je potřeba .c soubor zkompilovat pomocí kompilátoru.

Význam slova, termín, co je to c? Jak a v čem převést, otevřít, upravit, spustit, editovat, importovat, prohlížet soubor s příponou c (Zdrojové kódy)

Souborový formát: c

Jak převést, zobrazit, prohlížet soubor s příponou .c?

V čem otevřít, vytvořit, upravit soubor s koncovkou .c?

V jakém programu (aplikaci) můžeme přehrát, spustit, exportovat soubor formátu c?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Borland C++Builder
Microsoft Visual Studio

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Notepad
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu c s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.


 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Koncovka souboru c patří do sekce Zdrojové kódy

Klíčová slova: v čem spustit, jak otevřít, přípona souboru c, formát souboru, Zdrojové kódy, jak změnit, informace, druhy souborů, Zdrojové kódy, editace, v čem upravit, zkratka c, .C, import, jak konvertovat, .c, export, spuštění souboru

Právě nyní již víte Co znamená formát c? Jak přehrát c soubor, resp. jak zobrazit c soubor.

Znáte výraz Vesmír? Pamatujete si definici pojmu Sublime Text? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Stav nebezpečí? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Elektronický podpis

Často hledané přípony a souborové formáty

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou c. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Často můžete aplikace používat zdarma v rámci zkušební doby (shareware, trial verze) nebo pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.