Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, importovat, exportovat, změnit, editovat, spustit, konvertovat soubor s příponou phtml (Internet a web)

Přípona souboru phtml

PHTML je přípona souborů používaná většinou pro dynamické php (Hypertext Preprocessor) stránky zpracovávané na straně serveru. Pod příponou .phtml se většinou skrývá php verze 2.0. Výstupem je html stránka běžně zobrazitelná v jakémkoliv webovém prohlížeči. Rozšířenější je přípona php nebo php3.

Význam slova, termín, co je to phtml? Jak a v čem komprimovat, importovat, exportovat, změnit, editovat, spustit, konvertovat soubor s příponou phtml (Internet a web)

Souborový formát: phtml

Jak komprimovat, prohlížet, konvertovat soubor s příponou .phtml?

V čem importovat, přehrát, exportovat soubor s koncovkou .phtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, změnit, rozbalit soubor formátu phtml?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Seznam prohlížeč
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Web server s rozšířením PHP.
Například Apache web server, Xitami web server

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu phtml s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona phtml patří do kategorie Internet a web

Klíčová slova: spuštění souboru, jak změnit, formát souboru, prohlížení, jak otevřít, export, editace, informace, jak vytvořit phtml, v čem spustit, import, co znamená phtml?, souborový formát, v čem upravit, .phtml, jak editovat, druhy souborů, koncovka souboru phtml

Na této webové stránce jste se dozvěděli K čemu se používá přípona phtml? Jak přehrát phtml soubor, resp. jak zobrazit phtml soubor.

Znáte výraz Litosféra? Víte, co to je Přímá řeč? Víte, co to je Stavební dozor? Pamatujete si definici pojmu Estrogen?

Podívejte se také na tyto přípony souborů

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou phtml. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.