Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, exportovat, vytvořit, převést, rozbalit, zobrazit, otevřít soubor s příponou phtml (Internet a web)

Přípona souboru phtml

PHTML je přípona souborů používaná většinou pro dynamické php (Hypertext Preprocessor) stránky zpracovávané na straně serveru. Pod příponou .phtml se většinou skrývá php verze 2.0. Výstupem je html stránka běžně zobrazitelná v jakémkoliv webovém prohlížeči. Rozšířenější je přípona php nebo php3.

Význam slova, termín, co je to phtml? Jak a v čem prohlížet, exportovat, vytvořit, převést, rozbalit, zobrazit, otevřít soubor s příponou phtml (Internet a web)

Souborový formát: phtml

Jak prohlížet, upravit, otevřít soubor s příponou .phtml?

V čem exportovat, importovat, vytvořit soubor s koncovkou .phtml?

V jakém programu (aplikaci) můžeme editovat, převést, změnit soubor formátu phtml?

Prohlížeče
Google Chrome
Chromium
Microsoft Edge
Seznam prohlížeč
Mozilla Firefox
Internet Explorer
Safari
Opera

Editace:
PSPad (Windows, freeware)
Notepad++ (Windows, GPL licence)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Spuštění:
Web server s rozšířením PHP.
Například Apache web server, Xitami web server

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.

Tento text (phtml) můžete sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Koncovka souboru phtml je v kategorii Internet a web

Klíčová slova: v čem upravit, jak vytvořit phtml, co znamená phtml?, jak přehrát, Internet a web, druhy souborů, v čem spustit, export, přípona souboru phtml, import, jak změnit, čím zobrazit, jak převést, .phtml, wiki, informace, význam slova, editace

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona phtml? Jak přehrát phtml soubor, resp. jak zobrazit phtml soubor.

Víte, co je to Lýkovec? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Konsenzus? Znáte význam termínu Parlament? Pamatujete si definici pojmu Báseň?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou phtml. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.