Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou h (Zdrojové kódy)

Přípona souboru h

Soubor s příponou .H obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C/C++. Jedná se hlavičkový soubor (header file), který obsahuje konstanty, proměnné a funkce používané dalšími soubory projektu do kterých se vkládají pomocí příkazu include (např. #include ). Soubor tohoto typu lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby.

Význam slova, termín, co je to h? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou h (Zdrojové kódy)

Souborový formát: h

Jak otevřít soubor s příponou .h?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .h?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .h?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Microsoft Visual Studio
Borland C++Builder

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
Notepad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
PSPad (Windows, freeware)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli tuto stránku s popisem formátu h s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru h se nachází v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: .h, formát souboru, v čem upravit, koncovka souboru h, .H, čím zobrazit, jak konvertovat, informace, co znamená h?, spuštění souboru, import, export, jak přehrát, wiki, jak vytvořit h, Zdrojové kódy, přípona souboru h

Teď už znáte odpověď na otázku Co znamená formát souboru s koncovkou h? Jak přehrát h soubor, resp. jak zobrazit h soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Píka? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Rychlosůl Pamatujete si definici pojmu Betlém? Vzpomněli byste si na význam slova Draft?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou h. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou většinou freeware, často ale jen pro nekomerční použití. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.