Přípony, formáty souborů
Jak a v čem zobrazit, otevřít, upravit, exportovat, komprimovat, prohlížet, importovat soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem zobrazit, otevřít, upravit, exportovat, komprimovat, prohlížet, importovat soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak zobrazit, spustit, importovat soubor s příponou .wav?

V čem otevřít, konvertovat, upravit soubor s koncovkou .wav?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, exportovat, vytvořit soubor formátu wav?

Winamp
Windows media player

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací.

Tento text (wav) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Koncovka souboru wav se nachází v sekci Audio soubory

Klíčová slova: souborový formát, co znamená wav?, .wav, jak konvertovat, co to je wav?, .WAV, převod souborů, Audio soubory, přípona souboru wav, export, význam slova, čím zobrazit, v čem upravit, wiki, jak změnit, editace, koncovka souboru wav, druhy souborů

Na stránce jste se mohli dozvědět: Které typy souborů se označují koncovkou wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Víte, co je to Sublime Text? Znáte pojem Submisivita? Vzpomněli byste si na význam slova Důtky? Znáte výraz Happening?

Výběr formátů a přípon souborů

Texty mohou obsahovat chyby. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.