Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Možnost chyb vyhrazena.

Tento text (wav) můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru wav patří do sekce Audio soubory

Klíčová slova: čím zobrazit, formát souboru, editace, .wav, jak konvertovat, wiki, jak převést, co znamená wav?, Audio soubory, .WAV, koncovka souboru wav, význam slova, v čem upravit, v čem spustit, informace, jak otevřít, import

Právě jste zjistili K čemu se používá souborová koncovka, formát, přípona wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Znáte význam termínu Roztroušená skleróza? Víte, co to je Ethernet? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Čtečka knih? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Glosa

Víte, co znamenají a popisují tyto souborové formáty?

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.