Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech.

Budeme rádi, pokud budete popis přípony wav sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Koncovka souboru wav je v kategorii Audio soubory

Klíčová slova: přípona souboru wav, v čem upravit, Audio soubory, koncovka souboru wav, Audio soubory, import, jak vytvořit wav, informace, jak otevřít, co to je wav?, .WAV, co znamená wav?, wiki, jak přehrát, v čem spustit, čím zobrazit, export

Na stránce jste se mohli dozvědět: K čemu se využívá souborová přípona wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Hybridní válka Pamatujete si definici pojmu Gyroskop? Vzpomněli byste si na význam slova Agar? Znáte pojem Atom?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé programy mohou ke spuštění některých souborů vyžadovat zvlášť nainstalovaný plugin. Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.