Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Přípona souboru wav

Přípona WAV se používá pro soubory ve formátu Waveform audio. Jedná se o bezeztrátový zvukový formát. WAV formát vytvořily firmy Microsoft a IBM.

Význam slova, termín, co je to wav? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou wav (Audio soubory)

Souborový formát: wav

Jak otevřít soubor s příponou .wav?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .wav?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .wav?

Winamp
Windows media player

Omlouváme se za možné chyby v textech.

Sdílejte tuto stránku se souborovým formátem wav s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru wav se nachází v sekci Audio soubory

Klíčová slova: význam slova, wiki, .wav, koncovka souboru wav, jak konvertovat, přípona souboru wav, co to je wav?, Audio soubory, souborový formát, v čem spustit, jak přehrát, jak otevřít, formát souboru, spuštění souboru, .WAV, čím zobrazit, v čem upravit

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Co se ukrývá v souborech s koncovkou wav? Jak přehrát wav soubor, resp. jak zobrazit wav soubor.

Pamatujete si definici pojmu Kinofilm? Vzpomněli byste si na význam slova Žakár? Znáte pojem Povídka? Víte, co je to Outlook?

Náhodné koncovky, přípony, formáty souborů

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou wav. Jednotlivé programy se liší podmínkami užití. Nejčastěji se můžete setkat s freemium, adware, trial (demo), shareware nebo freeware (pro nekomerční nebo i pro komerční použití). Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.