Přípony, formáty souborů
Jak a v čem přehrát, rozbalit, změnit, editovat, otevřít, komprimovat, převést soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem přehrát, rozbalit, změnit, editovat, otevřít, komprimovat, převést soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak přehrát, konvertovat, převést soubor s příponou .mkv?

V čem rozbalit, vytvořit, změnit soubor s koncovkou .mkv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme zobrazit, editovat, spustit soubor formátu mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Neručíme za eventuální chyby v textech.

Zaujal vás formát, koncovka souboru mkv? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona mkv se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: přípona souboru mkv, export, zkratka mkv, co to je mkv?, v čem upravit, jak převést, jak změnit, význam slova, formát souboru, převod souborů, jak rozbalit, .MKV, druhy souborů, souborový formát, jak konvertovat, jak otevřít, jak editovat, jak vytvořit mkv

Teď už víte Co se skrývá v souborech s příponou mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Glutasol Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Amuse bouche Víte, co je to Mozzarella? Znáte význam termínu Hybridní pohon?

Výběr z náhodných souborových formátů, koncovek a přípon souborů

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Aplikace se liší licenčním ujednáním. Nejčastěji jsou uvedené programy freeware, ale často jen pro nekomerční použití. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?