Přípony, formáty souborů
Jak a v čem exportovat, spustit, prohlížet, přehrát, rozbalit, zobrazit, konvertovat soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem exportovat, spustit, prohlížet, přehrát, rozbalit, zobrazit, konvertovat soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak exportovat, převést, konvertovat soubor s příponou .mkv?

V čem spustit, importovat, prohlížet soubor s koncovkou .mkv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme komprimovat, přehrát, otevřít soubor formátu mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených.

Definici souborového formátu mkv můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Přípona souboru mkv patří do sekce Video soubory

Klíčová slova: jak otevřít, Video soubory, co to je mkv?, koncovka souboru mkv, jak převést, export, v čem upravit, informace, zkratka mkv, čím zobrazit, souborový formát, přípona souboru mkv, druhy souborů, import, wiki, jak vytvořit mkv, formát souboru, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co znamená přípona souboru mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Vzpomněli byste si na význam slova Nový zákon? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Quo vadis? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Lajkovat? Víte, co to je Microsoft Access?

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Před využitím programů si pečlivě přečtěte podmínky použití aplikace. Programy jsou nejčastěji shareware, freeware, resp. zdarma jen pro nekomerční použití, pro profesionální práci je třeba často zakoupit licenci. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?