Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak otevřít soubor s příponou .mkv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mkv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky.

Sdílejte text mkv se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Formát souboru mkv se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: .mkv, spuštění souboru, jak otevřít, export, v čem upravit, význam slova, co znamená mkv?, editace, čím zobrazit, Video soubory, souborový formát, přípona souboru mkv, jak převést, .MKV, v čem spustit, Video soubory, koncovka souboru mkv

Teď už znáte odpověď na otázku K jakému účelu slouží soubory označené koncovkou mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo GPS? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Dmychadlo Pamatujete si definici pojmu Pesto? Vzpomněli byste si na význam slova Herbář?

Výběr náhodných koncovek souborů

Veškeré texty jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Jednotlivé aplikace mají různé podmínky použití Obvykle zde naleznete aplikace typu shareware, freemium, adware nebo freeware (které může být pro nekomerční nebo i komerční užití). Není-li u programu uveden podporovaný operační systém, jedná se o aplikaci určenou pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?