Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak otevřít soubor s příponou .mkv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mkv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Veškeré texty jsou bez záruky.

Líbí se vám definice přípony souboru mkv? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Souborová přípona mkv je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: jak otevřít, formát souboru, jak vytvořit mkv, editace, Video soubory, jak převést, jak konvertovat, souborový formát, jak přehrát, .mkv, v čem upravit, Video soubory, v čem spustit, čím zobrazit, co znamená mkv?, přípona souboru mkv, .MKV

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Víte, co to je Mikroekonomie? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Roaming? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Hrdobec Pamatujete si definici pojmu Bentonit?

Často hledané souborové formáty

Možnost chyb vyhrazena. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Ke spuštění některých souborů je třeba mít nainstalován speciální kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Před použitím programů se seznamte s jejich licenčním ujednáním. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10 atd.).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?