Přípony, formáty souborů
Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem otevřít, editovat, upravit, spustit, přehrát soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak otevřít soubor s příponou .mkv?

V čem přehrát/editovat/zobrazit/spustit soubor s příponou .mkv?

Jaký program nebo kterou aplikaci použít pro vytvoření nebo konverzi souboru s koncovkou .mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Možnost chyb vyhrazena.

Zaujal vás formát, koncovka souboru mkv? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Přípona souboru mkv se nachází v kategorii Video soubory

Klíčová slova: import, spuštění souboru, export, co znamená mkv?, v čem upravit, wiki, jak otevřít, Video soubory, Video soubory, koncovka souboru mkv, formát souboru, význam slova, .mkv, jak přehrát, souborový formát, .MKV, v čem spustit

Tyto stránky vám umožnili zjistit Co se skrývá v souborech s příponou mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Znáte význam termínu Espresso? Víte, co to je Rmut? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Call centrum? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Skydrive

Doporučujeme se seznámit s těmito příponami a formáty souborů

Uvedené informace jsou bez záruky. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Programy se liší podmínkami použití (licencí). Programy bývají nejčastěji freeware, adware, shareware, trialware, freemium apod. V případě, že u aplikace není uveden operační systém, jedná se o program určený pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?