Přípony, formáty souborů
Jak a v čem komprimovat, převést, otevřít, editovat, zobrazit, změnit, exportovat soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem komprimovat, převést, otevřít, editovat, zobrazit, změnit, exportovat soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak komprimovat, rozbalit, exportovat soubor s příponou .mkv?

V čem převést, konvertovat, otevřít soubor s koncovkou .mkv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme vytvořit, editovat, přehrát soubor formátu mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací.

Definici souborového formátu mkv můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.


 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru mkv se nachází v sekci Video soubory

Klíčová slova: .mkv, co to je mkv?, jak přehrát, wiki, editace, prohlížení, čím zobrazit, formát souboru, jak rozbalit, v čem upravit, co znamená mkv?, význam slova, Video soubory, .MKV, jak otevřít, export, jak vytvořit mkv, zkratka mkv

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Co znamená přípona souboru mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Život? Víte, co je to UPS? Vzpomněli byste si na význam slova Tantra? Znáte výraz Libreto?

Zkuste také následující přípony souborů

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Pro otevření některých souborů je potřeba speciální plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Před instalací aplikace se vždy seznamte s licenční smlouvu, resp. podmínkami za jakých můžete program používat. Aplikace jsou obvykle shareware, adware, freeware pro komerční nebo nekomerční použití, freemium nebo trial verze. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?