Přípony, formáty souborů
Jak a v čem upravit, prohlížet, změnit, převést, otevřít, editovat, zobrazit soubor s příponou mkv (Video soubory)

Přípona souboru mkv

Mkv je svobodný otevřený multimediální video typ souboru. Podobá se známému avi souboru. Název je odvozen od Matrjošky - známé ruské panence obsahující další panenky. Opět platí, že pro přehrání je vyžadován příslušný kodek viz Matroska.org.

Význam slova, termín, co je to mkv? Jak a v čem upravit, prohlížet, změnit, převést, otevřít, editovat, zobrazit soubor s příponou mkv (Video soubory)

Souborový formát: mkv

Jak upravit, spustit, zobrazit soubor s příponou .mkv?

V čem prohlížet, přehrát, změnit soubor s koncovkou .mkv?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, převést, vytvořit soubor formátu mkv?

Microsoft Windows Media Player
Arpa Kolla Player
BS.Player
Core Media Player with CDL plugin
DivX Player
Media Player Classic
VLC media player (Multiplatformní - Windows, Linux, Android, iOS; GPL licence)

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy.

Líbí se vám definice přípony souboru mkv? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.


 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Koncovka souboru mkv je v kategorii Video soubory

Klíčová slova: Video soubory, jak konvertovat, jak komprimovat, souborový formát, koncovka souboru mkv, informace, v čem spustit, import, co znamená mkv?, .mkv, přípona souboru mkv, jak převést, čím zobrazit, jak změnit, spuštění souboru, .MKV, jak otevřít, jak rozbalit

Na stránce jste se mohli dozvědět: Co se ukrývá pod příponou mkv? Jak přehrát mkv soubor, resp. jak zobrazit mkv soubor.

Pamatujete si definici pojmu Mobilizace? Víte, co je to Sladěnka? Vzpomněli byste si na význam slova Lodžie? Znáte pojem Konsolidace?

Náhodný výběr z koncovek souborů

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Někdy je třeba mít k aplikaci nainstalovaný plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou mkv. Programy se liší v podmínkách použití (v licenci). Obvykle se setkáte s adware, shareware, trial nebo freeware programy. Není-li uvedeno jinak, jedná se o programy určené pro Microsoft Windows.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?