Přípony, formáty souborů
Jak a v čem převést, přehrát, exportovat, prohlížet, editovat, konvertovat, rozbalit soubor s příponou dbf (Ostatní soubory)

Přípona souboru dbf

Přípona .dbf označuje databázové soubory (DataBaseFile).

Význam slova, termín, co je to dbf? Jak a v čem převést, přehrát, exportovat, prohlížet, editovat, konvertovat, rozbalit soubor s příponou dbf (Ostatní soubory)

Souborový formát: dbf

Jak převést, vytvořit, rozbalit soubor s příponou .dbf?

V čem přehrát, upravit, exportovat soubor s koncovkou .dbf?

V jakém programu (aplikaci) můžeme spustit, prohlížet, komprimovat soubor formátu dbf?

Microsoft Office Excel
Microsoft Access
DBFRead
DBFNavigator
LibreOffice Calc (Multiplatformní - Windows, Linux, Mac OS X; GPL licence)
OpenOffice.org Calc

Chyby vyhrazeny.

Potěší nás, pokud budete sdílet popis souborového formátu co je to dbf? s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona dbf je v sekci Ostatní soubory

Klíčová slova: .dbf, prohlížení, koncovka souboru dbf, export, souborový formát, spuštění souboru, význam slova, jak editovat, zkratka dbf, editace, jak komprimovat, druhy souborů, v čem upravit, jak přehrát, formát souboru, Ostatní soubory, jak konvertovat, co znamená dbf?

Teď už víte Co znamená přípona souboru dbf? Jak přehrát dbf soubor, resp. jak zobrazit dbf soubor.

Znáte pojem Lomený oblouk? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Irelevantní Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Římský klub Vzpomněli byste si na význam slova Svěrák?

Vybrané formáty a přípony souborů

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). K otevření (spuštění) některých souborů je třeba mít spolu s aplikací nainstalovaný i zvláštní plugin (kodek). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou dbf. Před instalací uvedeného software se seznamte s licencí. Aplikace jsou povětšinou k dispozici zdarma, avšak pro komerční použití je mnohdy vyžadován nákup placené licence. Pokud není uvedeno jinak, je uvedený software určen pro MS Windows.

Znáte pojem plugin nebo chipset?