Přípony, formáty souborů
Jak a v čem prohlížet, exportovat, upravit, spustit, vytvořit, zobrazit, editovat soubor s příponou h (Zdrojové kódy)

Přípona souboru h

Soubor s příponou .H obsahuje zdrojový kód napsaný v programu C/C++. Jedná se hlavičkový soubor (header file), který obsahuje konstanty, proměnné a funkce používané dalšími soubory projektu do kterých se vkládají pomocí příkazu include (např. #include ). Soubor tohoto typu lze editovat v běžných textových editorech, je však lepší použít komplexní nástroje, které zvýrazňují syntaxi a dokáží odhalit některé chyby.

Význam slova, termín, co je to h? Jak a v čem prohlížet, exportovat, upravit, spustit, vytvořit, zobrazit, editovat soubor s příponou h (Zdrojové kódy)

Souborový formát: h

Jak prohlížet, převést, editovat soubor s příponou .h?

V čem exportovat, změnit, upravit soubor s koncovkou .h?

V jakém programu (aplikaci) můžeme rozbalit, spustit, přehrát soubor formátu h?

Kompilace, spuštění
Eclipse CDT
Microsoft Visual Studio
Borland C++Builder

Vytvoření, úpravy a editace jako text:
Notepad
Notepad++ (Windows, GPL licence)
PSPad (Windows, freeware)
Jakýkoliv textový editor podporující text/plain

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální.

Tento text (h) můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    Sdílet na Redditu    

Souborová přípona h je v sekci Zdrojové kódy

Klíčová slova: jak editovat, čím zobrazit, druhy souborů, co znamená h?, Zdrojové kódy, v čem upravit, .h, jak konvertovat, import, jak komprimovat, jak přehrát, souborový formát, spuštění souboru, editace, export, prohlížení, Zdrojové kódy, .H

Nyní již víte Jaký typ souboru má příponu h? Jak přehrát h soubor, resp. jak zobrazit h soubor.

Znáte pojem Ecce homo? Jste si opravdu jisti, co znamená slovo Elektronický recept? Pamatujete si definici pojmu Pankreas? Dále doporučujeme podívat se na slovníkové heslo Velikonoce

Často hledané souborové formáty

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Řada souborových koncovek má více významů (formátů). Některé aplikace vyžadují ke spuštění i zvlášť doinstalovaný kodek (plugin). Ne všechny verze uvedených programů umí zobrazit soubor s příponou h. Aplikace mohou mít různé podmínky použití (licence). Nejčastěji jsou zde adware, freemium, trial nebo freeware programy. Ty posledně jmenované lze rozdělit na freeware pouze pro nekomerční použití (např. v domácnosti nebo pro studenty ve školách) a na freeware bez omezení. Neuvádíme-li u programu operační systém, jedná se o produkt pro Microsoft Windows (XP, Vista, 8, 10, 11 atd.).